Liigu sisu juurde

Tantsud

Kirmase segarühma tantsurepertuaar 2009 – 2019

Kogumiktantsud ja folkloorikavad

  1. Baltica 2010 kava                                Eesti folkloortantsude kokkuvõte
  2. Pärnumaa pärimused kava              Pärnumaalt pärit folkloortantsude kava
  3. Kägara kava                                         Eesti rahvatantsude koondkava
  4. Kagu-Eesti tantsud                              Kagu-Eesti tantsude koondkava
  5. Baltica 2013 kava                                Eesti folkloortantsude kava (tantsumängud)
  6. Jannseni peo folkloorikava 2015       Pärnumaa folkloortantsud
  7. Pärnumaa folkloortantsude põimik    Pärnumaa folkloortantsud

Lava- ja rahvatantsud

  1. Tantsukutse                                        Maie Orav
  2. Lõbus polka                                        Raivo Erm
  3. Kosjatants                                            Ullo Toomi
  4. Vanamoodu reilender                    Raivo Erm
  5. Sangaste Jussi Armulugu              Henn Tiivel
  6. Mulgi polka                                         Villu Vähk
  7. Õllejenka                                              Raivo Erm             M
  8. Kolumatsi polka                               Küllike Lõhmus
  9. Vändra polka                                     folkloorne tants
  10. Ingliska                                                folkloorne tants
  11. Kunda polka                                      Maie Orav              (õppimisel)
  12. Lihtne labajalg                                  Mall Järvela
  13. Kolhoosipolka                                   Ekaterina Lebedeva
  14. Ukuaru valss                                      Maie Orav
  15. Korsaaride tants                              Roland Landing     M
  16. Liisu polka                                          Maie Orav                N
  17. Madli valsid                                        Maie Orav
  18. Jõgeveste Polka                                Märt Agu                (õppimisel)
  19. Kuhaanuška                                       Aveli Asber
  20. Tuustepp                                             Roland Landing
  21. Vanaviisi valss                                  Ene Jakobson
  22. Jooksupolka 4+1                              Mait Agu
  23. Klabdancis                                       Vilis Ozols, Läti rahvatants
  24. Mõrtsuk-reilender                           Raivo Erm                UUS TANTS !
  25. Mul pole mõisa     (Youtube)      Kätrin Järvis
  26. Tänuvalss    (30 aasta juubeliks)   Maie Orav
  27. Kaheksamehe ingliska                    Soomerootsi rahvatants
  28. Tarantella                                           Itaalia rahvatants
  29. Ländler                                                Austria rahvatants
  30. Burns’ Hornpipe                               Šoti rahvatants
  31. Kalinka                                                Slaavi rahvaste tants
  32. Sofi ja Fifi                                           Raivo Erm
  33. Vanaisa polka                                    Helju Mikkel
  34. Viiuli Villemi valss                            Maie Orav
  35. Holsta valss                                         Kätrin Järvis
  36. Kirivöö lugu                                        Raivo Erm                      Uus tants 2017-2018!
  37. Ābrama polka                                     Läti rahvatants / Ilmāra Dreļa koreograafia
  38. Valss Veronikale                                 Kati Põldots

Pärast väikest meeldetuletamist oskame ilmselt endiselt ka neid folkloortantse:

  • Kägara
  • Kaera-Jaan
  • Padespaan
  • Aleksandra valss
  • Tõmba-Jüri
  • Labajalavalss
  • Oige ja vasemba
  • Pärliine
  • Kupparimuori
  • Savikoja Venelane
  • Raabiku
  • Viru valts
  • Kingsepa polka     M
  • Pulgatants    M
  • KIVIKASUKAS     M                                 !
  • Kolonntants /labajalg/
  • Kalamies /Kihnu/
  • Kalamees /Häädemeeste/
  • Nelja puari
  • Perekonnavalss
  • “Pärnumaa pärimusi” kava:
    • Labajalg           – Tori kandist üles tähendatud rahvatants
    • Vändra polka   –  Vändra
    • Neli, seesam    –  Häädemeeste
    • 1-2-3-4-5-6-7  –  Audru
    • Orjapolka        –  Audru
    • Inglisjakk         –  Häädemeeste
    • Kiitsakas          – Audru   M
  • Baltica 2013 folkloorikava
    • Valts                 – Audru
    • Nellätands
    • Kalamees        –  Häädemeeste
    • Kiitsakas         – Audru
    • Ilus poiss küll oled sa
    • Kaera – Jaak
  • Pärnumaa folkloortantsude kava (2015 juubelikava)
  • Pärnumaa tantsud Rootsi tantsupäevaks aprill 2017
  • jne

Erinevad tantsupeod: õpitud-tantsitud tantsud:

Eesti XX üldtantsupidu 2019 tantsud S3  (muusika; tantsu autor – lavastaja):

  1. Oma õnne sepad (M)      Uno Naissoo;   Mait Agu – Vaike Rajaste
  2. Kolhoositants                   Boris Kõrver;   Ullo Toomi – Karin Soosalu
  3. Tule, Tantsime!                Andrus Rootsimäe; Vaike Rajaste – Karin Soosalu
  4. Maa Hing                           Triinu Taul;   Helena-Mariana Reimann – Vaike Rajaste
  5. Tuljak                                 Miina Härma;  Anna Raudkats – Vaike Rajaste jt.

Pärnumaa kontsert-etendus “Saja-aastane öö” – 20.08.2018 

  1. “Kirivöö lugu”              Raivo Erm
  2. “Vaid vaprust”    (M)  Roland Landing
  3. “Valss Veronikale”      Kati Põldots
  4. “Koos oleme loojad”   (üldtants)  Ulla Helin-Mengel

Orava tantsupidu OTP – juuni 2016 

  1. Isa polka                            Maie Orav
  2. Kolgaranna tants              Maie Orav
  3. Ajajalg                                Maie Orav
  4. Hiidlase lugu                     Maie Orav
  5. Palmse polka                    Maie Orav
  6. Põlvenõksu polka            Maie Orav

Pärnumaa Tantsupidu 2015 “Pärnumaa õnnemustrid” tantsud:

  1. Õnnenööp                                     Anu Kurm
  2. Hingerahu valss                           Roland Landing
  3. Upa-upa   (N)                               Ulla Helin-Mengel
  4. Oma õnne sepad (M)                  Mait Agu
  5. Õnnemuster (ültants)                 Ulla Helin-Mengel jt

Meeste Tantsupidu KOLM  2015 tantsud (vt. kogu kava):

    1. Maalased                            Maie Orav
    2. Kuu kosilased                     Maie Orav
    3. Teised naised                     Maie Orav
    4. Isa polka                             Maie Orav
    5. Kärglane                             Maie Orav
    6. Kvant labajalg                    Maie Orav

Eesti XIX üldtantsupidu 2014 tantsud B (muusika, koreograaf):

  1. Ootuse lugu                                   Andres Valkonen                         Maido Saar
  2. Tantsime Aissa                            rahvalik  (Kihnu)                          Ene Jakobson
  3. Tantsukutse                                  rahvam. (Pärnu-Jaagupi)         Maie Orav
  4. Isad ja Pojad                                 rahvalik                                            Maido Saar
  5. Pere Labajalg                                rahvamuusika (Vigala khk)     Maido Saar jt.
  6. Puudutuse aeg                              Cätlin Jaago                                    Maido Saar
  7. Tuljak                                              Miina Härma                                  Anna Raudkats

Pärnumaa Tantsupidu 2012 tantsud:

  1. Kolhoositants                                     Ullo Toomi
  2. Traktoristi polka                               Anu Kurm
  3. Vaid vaprust                                       Roland Landing   M
  4. Ma lähen koju                                     Ulla Helin-Mengel

Pärnumaa tantsupidu 2010 tantsud

  1. Kui kallist kodust                                     Lembe Lõiv
  2. Võrokeste tands                                      Kai Leete
  3. Piibumeistrite tants                               Kai Leete   M
  4. Vaid see on armastus (üldtants)          Ulla Helin

XVIII Üldtantsupidu 2009 tantsud B   (tants,  muusika,  tantsu looja)

  1. Meremeeste valss                    rahvamuusika       Kalev Järvela
  2. Killadi-Kõlladi                           rahvaviis                Salme Valgemäe
  3. Mis seal meile tehtanekse    Kristjan Priks           Rene Nõmmik   M (meeste tants)
  4. Usalda                                           Arvo Pärt              Maie Orav
  5. Tuljak                      Miina Härma, (Raimond Kulli seade)      Anna Raudkats
  6. Mere Pidu                                    Virve Köster          Helle-Mare Kõmmus, Ülo Luht

RAKS Maailma tantsulaagris 2012 õpitud tantsud

(Õpiti erinevates gruppides)

  1. Kungla polka                   Toomas Metsala
  2. Kaera-Jaan                       rahvatants,  N
  3. Setu kargus                      rahvatants
  4. Jämaja labajalg               rahvatants
  5. Igavene labajalg             Ülle Feršel
  6. Plaksulöömise polka      Ene Jakobson

 

Advertisements
No comments yet

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: